Dobry projekt to podstawa sukcesu. Drugim ważnym czynnikiem jest jednak profesjonalny sposób drukowania i wykorzystywanie nowoczesnych zabiegów poligraficznych. Jednym ze sposobów na stworzenie oryginalnej kompozycji jest zastosowanie tzw. uszlachetnień. Jakie metody zaliczamy do tej grupy? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Uszlachetnienia druku – co warto wiedzieć?
Na początek warto zaznaczyć, w jakim celu wykorzystywane są uszlachetnianie druku. Jednym z powodów jest oczywiście podniesienie estetyki kompozycji i sprawienie, że prezentuje się ona pięknie i przykuwa wzrok. Drugi powód to wzmocnienie powierzchni papieru. Okazuje się bowiem, że niektóre uszlachetnienia zwiększają odporność np. na wodę, czy promieniowanie UV. Po trzecie, uszlachetnienia pozwalają stworzyć niepowtarzalny projekt, który odróżnia nas od konkurencji.
Jak wybrać odpowiedni rodzaj uszlachetnienia? Pod uwagę należy wziąć kilka czynników, takich jak zamierzony efekt, charakterystyka branży, w jakiej działamy, zastosowana technika druku, a także cel naszych działań. Inne uszlachetnienia warto zastosować przy produkcji ulotek, a inne, gdy w grę wchodzi produkcja T-shirtów z nadrukiem.
Popularne metody uszlachetniania druku
Jakie są więc rodzaje uszlachetnień? Niektóre z nich to m.in. lakierowanie, foliowanie, laminowanie, impregnowanie, hot-stamping, cold-stamping, drukowanie specjalnymi farbami, tłoczenie, złocenie, a także srebrzenie.
Uszlachetnienia są wykorzystywane głównie do tworzenia zaproszeń, kartek, wizytówek, a także folderów i ulotek o najwyższej jakości premium.
Jeśli więc chcesz wykorzystać zalety, jakie daje uszlachetnienie druku, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Przygotowaliśmy w niej szeroki zakres usług obejmujących m.in. nadruki na koszulkach.