Jak wykonuje się nadruk na koszulkach folią flex?

Strona główna/Blog/Jak wykonuje się nadruk na koszulkach folią flex?

Jak wykonuje się nadruk na koszulkach folią flex?

Zastosowanie folii FLEX jest bardzo częste, jeśli chodzi o wykonywanie nadruków, zwłaszcza na koszulkach. W jaki sposób wygląda to w praktyce? Serdecznie zachęcamy do poznania szczegółowych informacji na temat tego typu metody.

Czym dokładnie jest folia FLEX?

Folia FLEX to folia poliuretanowa, która ma aktywowany pod wpływem temperatury klej, dzięki któremu nadruk można aplikować na tkaniny. Co ważne, pozwala na uzyskiwanie wykończenia w wielu różnych wariantach, m.in. błyszczącym i satynowym. Na rynku dostępnych jest także wiele różnych rodzajów folii, które mogą wymagać nieco innego postępowania. Zawsze więc kluczowe jest sprawdzenie zaleceń producenta.

Jak wykonać nadruk przy użyciu folii FLEX?

Jednym z pierwszych etapów jest stworzenie wzoru do nadruku. Trzeba wyciąć go w lustrzanym odbiciu, do czego służy urządzenie zwane ploterem. Następnie aplikacje robi się w płaskiej prasie, a wszystko to zgodnie z tym, jakie zalecenia w tym zakresie przekazał producent folii FLEX.

Kolejny krok to wygrzewanie. Tutaj znaczenie ma oczywiście temperatura, która wynosi około 160 stopni Celsjusza. Natomiast czas procesu wygrzewania to około 20 sekund.

Trzeba pamiętać także o folii transportowej. Okazuje się, że ściąga się ją „na gorąco” i istotne znaczenie ma tutaj bardzo płynny ruch. Dopiero na samym końcu zaleca się ponowne przygrzanie takiej folii, jednak przez nie więcej, niż 5 sekund. Jaki jest tego cel? Okazuje się, że dzięki temu ochrania się krawędzie takiego wzoru przed oderwaniem. Tym samym druk jest bardzo trwały, zaś koszulka doskonale się prezentuje. Koszulki z nadrukami na zamówienie wykonujemy również tą metodą, gwarantując wysoką jakość realizacji.

Wykonywanie nadruków na koszulkach folią FLEX wymaga doświadczenia. Kluczowe jest też dbanie o detale, dzięki czemu efekt jest naprawdę zachwycający. Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w tego typu projektach, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy indywidualne podejście, a także gwarantujemy konkurencyjne ceny realizacji zamówień.

Tomasz Rakowski
kom: 509 675 999
tomek@robimykoszulki.pl

ul. Modlińska 6 | lokal 118 | piętro 1
03-216 Warszawa
biuro@robimykoszulki.pl

Prosimy o kontakt telefoniczny poprzedzający wizytę w naszej firmie!