Strona główna/Blog/Gdzie niezbędne są kamizelki odblaskowe?

Gdzie niezbędne są kamizelki odblaskowe?

Kamizelki odblaskowe, zwane również ostrzegawczymi, w niektórych przypadkach okazują się zupełnie niezbędne. W innych sytuacjach ich zastosowanie wynika nie z przepisów prawa, a ze zdrowego rozsądku. Kiedy więc są one konieczne, a kiedy po prostu warto je nałożyć?

W jakich przypadkach trzeba nałożyć kamizelkę odblaskową?

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem można zaobserwować przede wszystkim w najróżniejszych zakładach przemysłowych czy magazynach. Pracownicy noszą je najczęściej dlatego, że obowiązek ten wynika bezpośrednio z regulaminu pracy. Ten niepozorny element garderoby ma im zapewnić bezpieczeństwo. Nadruk na kamizelce zawiera najczęściej logo firmy, rzadziej również imię lub stanowisko zatrudnionego.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że noszenie kamizelki jest obowiązkiem pieszych. Wynika to bezpośrednio z treści przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o jakikolwiek element odblaskowy. Może to być więc kamizelka, odzież czy bransoletka. Jeżeli więc poruszasz się po zmierzchu drogą poza terenem zabudowanym, musisz zadbać o odpowiedni ubiór. W przeciwnym razie narażasz się na mandat.

Kamizelkę musi nosić również instruktor nauki jazdy na motocyklu. Obowiązek ten dotyczy kursanta tylko w momencie, gdy zdaje on egzamin państwowy. Podczas kursu nie jest to wymagane, aczkolwiek ze względów bezpieczeństwa warto zdecydować się na ten element. Wiele szkół jazdy zaopatruje jednak swoich klientów w kamizelki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamizelkę odblaskową?

Zupełną podstawą okaże się dobór właściwego rozmiaru. Na naszej stronie znajdziesz kamizelki odblaskowe różnej wielkości, w tym także dziecięce. Zwróć uwagę także na materiał wykonania produktu. Podpowiadamy, że modele ażurowe sprawdzą się w sezonie wiosenno-letnim. Na jesień oraz zimę sięgnij po wersję z poliestru. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej kamizelki odblaskowej, zapraszamy Cię do kontaktu. Nasi pracownicy podpowiedzą Ci, który produkt najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Tomasz Rakowski
kom: 509 675 999
tomek@robimykoszulki.pl

ul. Modlińska 6 | lokal 118 | piętro 1
03-216 Warszawa
biuro@robimykoszulki.pl

Prosimy o kontakt telefoniczny poprzedzający wizytę w naszej firmie!