Sitodruk

Technika zamieszczania logo na produktach za pomocą sitodruku polega na przeciskaniu farby drukarskiej przez jedwabne sito, które jest rozpięte i odpowiednio naciągnięte na aluminiowej ramie. Farba przechodzi tylko przez niektóre wcześniej przygotowane miejsca sita dzięki czemu powstaje obraz, przy druku kolorowym zaleca się uprzednie nałożenie białego podkładu (szczególnie na ciemnych podłożach). Metoda stosowana głównie na tekstyliach lub innych gdzie powierzchnia zadruku jest płaska.

Sitodruk

Transfer/FLEX

Technika ta używana jest do drukowania wzorów na tkaninach. Logo drukowane jest na papierze termicznym, a potem przenoszone na artykuł za pomocą gorącej prasy. Zaletą tej metody jest duża precyzja odwzorowania i trwałości kolorów, szczególnie na ciemnym tle. TRANSFEREM można także nazwać metodę FLEX czyli przenoszenie za pomocą gorącej prasy wcześniej wyciętego na ploterze wzoru w specjalnej folii na bazie plastizolu co dodaje nadrukom elastyczności dzięki czemu nie pękają przy wytężonej pracy materiału.

Transfer Flex

Transfer/FLOCK

Technika ta tak jak FLEX używana jest do drukowania wzorów na tkaninach. FLOCK to metoda, w której zamiast papieru termicznego używa się kleju nakładanego metodą sitodruku, na który następnie nakładany jest sproszkowany flock, który przykleja się metodą elektrostatyczną. Innym rodzajem FLOCK-a jest folia o powierzchni podobnej w dotyku do zamszu, w której wzór wycinany jest za pomocą plotera i nanoszony jest na takninę folią transportową, a następnie pod wpływem wysokiej temperatury i docisku prasy przenoszony jest i przyklejany do materiału.

Transfer Flock

Haft komputerowy

Metoda ta pozwala nanieść logo na produkty tekstylne, które mocowane są do ram maszyn haftujących. Cyfrowo kontrolowany proces, w którym komputer steruje igłą i nicią haftuje powierzchnię. Jest to wyraźna i trwała forma znakowania, w której użyć można kilka kolorów. Logo powinno być czytelne i proste po wyhaftowaniu, zaleca się stosować minimalną wielkość logo wynoszącą 7 mm wysokości. Do każdego haftu przygotowywany jest oddzielny program przygotowany indywidualnie. Czasochłonność tworzenia programu i wykonania haftu powinno odzwierciedlić się bardzo ładnym obrandowaniem.

Haft Komputerowy

Metka/wszywka żakardowa tkana

Dzięki metce każdy produkt staje się jeszcze bardziej unikatowy i niepowtarzalny, metka taka tkana jest z bardzo dużą dbałością o szczegóły w związku z czym produkt końcowy ma wysoką jakość. Metkę taką można zastosować jako gustowny dodatek uszlachetniający koszulkę. Metki zazwyczaj wszywane są na karku przy taśmie napotnicznej, jako zaszywka w kształcie litery U owijająca brzeg rękawa bądź koszulki, często też naszywana jest na powierzchni materiału. Metki w zależności od zastosowania i rozmiaru można różnie wykończyć – zaprasować na brzegach, zaprasować w połowie, laserowo wycinać odpowiedni kształt wszywki

Zakard